papież Franciszek

W czasie wszechobecnej pandemii powinniśmy szczególnie zadbać o swoją higienę i bezpieczeństwo. Prawidłowe mycie rąk powinno stać się naszym nawykiem jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy.

Mycie rąk, a modlitwa?

Prawidłowe mycie rąk powinno zając nam minimum 30 sekund, tyle co powiedzenie modlitwy Ojcze Nasz. Tylko czy modlitwa w czasie mycia rąk ma wartość? Za pomocą przychodzi nam przypowieści Jezus mówi uczniom, że zawsze powinni modlić się i nie ustawać (Łk 18, 1).

Dodatkowo możemy zadać sobie pytania. Czy modlitwa w samochodzie ma wartość? A przy zmywaniu naczyń? Poświęcasz swój czas i uwagę Bogu – to musi mieć wartość.

Modląc się w czasie mycia dłoni, wydłużamy czas wykonywania tej czynności i robimy to dokładniej. Pamiętaj o prawidłowym myciu rąk – opis jak to robić!

Papież Franciszek zachęca do odmawiania modlitwy o ustanie epidemii

Papież prosi wszystkich wiernych, aby modlili się w intencji ustania epidemii koronawirusa tą modlitwą:

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!

Wspólne czuwanie kościoła… w domach

Papież w swoim przemówieniu poprosił o odmówienie modlitwy Ojcze Nasz dnia 25 marca o godzinie 12:00. Właśnie w południe tego dnia zabiły dzwony wszystkich kościołów w Polsce. Ostatni raz było tak 8 kwietnia 2005r. po śmierci św. Jana Pawła II. Całe wydarzenie było transmitowane w niemal każdej stacji telewizyjnej. Dodatkowo, w tej samej intencji w piątek 27 marca z Placu Świętego Piotra zostało wygłoszone błogosławieństwo „Urbi et Orbi”, które jest używane jedynie w najważniejsze momenty i uroczystości.

Film z uroczystego błogosławieństwa papieża Franciszka

Zobacz jak zabezpieczać się przed zarażeniem.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *